Prohlídka s naší RK

Pokud čtete tyto řádky, tak jste prošli prvním před-výběrem. Na nemovitost bereme jen ty zájemce, kteří splňují naše kriteria.

Doporučujeme, aby jste si na každou nemovitost vytvořili ve Vašem zápisníku: 

"list nemovitosti". Tato pomůcka Vás bude provázet po celou dobu a na všech prohlídkách.

Již před prohlídkou si poznačte co je pro Vás důležité, na co se budete chtít zeptat makléře, nebo přímo majitele. 


ZÁPISNÍK 

Od nás již víte o jaký druh nemovitosti se jedná, základní parametry nemovitotosti. Rozhodli jste se nemovitost navštívit, aby jste zhodnotili zda bude nemovitost korespondovat s Vaši představou. 

Proto jdete s námi ( nebo s jinou rk ) na "první" prohlídku která zpravidla nepřesahuje 10 minut. Během této doby projdeme nemovitost, poskytneme Vám veškeré informace. Nevíme, zda Vám nemovitost bude dispozičně či jinak vyhovovat, proto šetříme čas Váš, náš, případných nájemníků (pokud v nemovitosti bydlí) i majitele. 

V ideálním případě si projděte s makléřem případně i s majitelem veškeré informace, které již znáte, zároveň si nechte odpovědět na dotazy které vás zajímají.


DOTAZY

Jaké míry má Ložnice ? Jak vysoký je strop ? Funguje domovní zvonek ? .... Nebojte se zeptat úplně na všechno, kdo bydlí vedle? Na jak dlouho nám dáte nájemní smlouvu? Činí výpovědní doba opravdu 3 měsíce dle OZ ? Nechte si rozklíčovat poplatky, kdo co hradí, co jsou zálohy co je fixní platba.


JAK USPĚT NA PROHLÍDCE

Rozhodně je důležité  dostavit se na prohlídku ideálně včas, protože, kdo se neumí dostavit na domluvený termín, tak není jasné, zda bude dochvilný i co se týká platby nájemného. Jako makléř mohu potvrdit, že šaty dělají člověka, správný oděv jistě zvyšuje povědomí o člověku ať už v očích makléře nebo majitele. Nehledejte nájem na poslední chvíli, zodpovědnější člověk hledá jistě s nějakým předstihem, určitě ne, tak, že v pondělí potřebuje klíče :-) 

Referencí od předchozího pronajímatele určitě nic nezkazíte, výpis z bankovního konta už přesvědčil ne jednoho majitele o bonitě zájemců.

Krátkým představením sebe, nebo spolubydlících, rozhodně nic nezkazíte. Nic uvedeného rozhodně není povinné, jedná se pouze o doporučení z naší praxe.


Ať už se potkáme na pronájmu činžovního domu nebo na pronájmu garážového stání, jedno je jisté. Máte-li od nás potvrzený přesný čas prohlídky, uvidíme se. Nikdy nerezervujeme nemovitost přímo na prohlídce. 

I když vyslovíte Vážný zájem Vy, nebo zájemci z prohlídky před Vámi. Vždy dokončíme prohlídky se Všemi zájemci. My i pronajímatel, kterého zastupujeme si vyhrazujeme právo vybrat Nájemce na základě námi zvolených kritérií.

Takže u nás máte stoprocentní záruku, že vám nebudeme volat těsně před prohlídkou, že už nemovitost je bohužel pryč, jako se to stává naprosto běžně u jiných realitní kanceláří. 


Co si od nás odnesete ? Jistě poznámky na Vašem "listu nemovitosti" čistě pro vyhodnocení kladů a záporů, pro srovnání s Vaší představou o bydlení. 

Může se stát, že nebudeme vědět odpověď hned na Váš dotaz, proto i my máme zápisník a rádi pro Vás tíženou informaci zajistíme. 

Jakmile všechny zájemce o nabízený pronájem vyhodnotíme, vždy Vás budeme V dohledné době kontaktovat zpět.

- na prohlídku se prosím dostavte na uvedený čas, nikoli dříve ani později

- na prohlídku ideálně neberte domácí mazlíčky, pokud je to možné 


Těšíme se na prohlídce!